Türkiye-Kuveyt İş Forumu, Kuveyt

Türkiye-Kuveyt İş Forumu, Kuveyt
25.09.2019

Türkiye-Kuveyt İş Konseyi tarafından Kuveyt Ticaret ve Sanayi Odası ortaklığında 12 Kasım 2019'da Kuveyt'te T.C. Ticaret Bakanımız Sayın Ruhsar Pekcan ve Kuveyt Devleti Ticaret ve Sanayi Bakanı Sayın Khalid Naser Al Rodan katılımlarının öngörüldüğü ‘Türkiye-Kuveyt İş Forumu' düzenlenecektir. Forum kapsamında yatırım ortamlarındaki fırsatlar, inşaat, altyapı, kamu özel sektör ortaklıkları, finans ve teknoloji sektörleri özelinde ele alınacak olup, kadınların iş hayatında güçlendirilmesine yönelik özel bir oturumun yapılması öngörülmektedir.

2035 vizyonu ile petrole dayalı bir ekonomiden finans, lojistik ve ticaret merkezine dönüşmeyi hedefleyen Kuveyt, bu amaç için 2015-2020 kalkınma planı çerçevesinde ayırdığı 116 milyar dolar bütçenin büyük kısmını altyapı, enerji, hastane ve konut projeleri oluşturmaktadır. Artan petrol fiyatları ile birlikte Kuveyt inşaat sektörünün (özellikle ulaştırma, konut, güç istasyonları ve endüstriyel inşaat)  2019 yılının ikinci yarısı ve 2020 yılında büyümeye devam etmesi beklenmektedir. Gaz yakıtlı projelerin yanı sıra güneş enerjisi projelerinin Kuveyt'in enerji ve altyapı yatırımlarında büyük paya sahip olması öngörülmektedir.

Türkiye ile Kuveyt arasında 600 milyon dolar civarında olan ticaret hacminin karşılıklı şekilde artırılması büyük önem arz etmekte olup, iki ülke arasındaki mevcut yakın siyasi, ekonomik ve kültürel ilişkiler, ticari ilişkilerin gelişmesi için uygun zemini hazırlamaktadır.

Bu kapsamda, foruma katılmak isteyen üyelerimizin, 14 Ekim 2019 tarihine kadar https://portal.deik.org.tr/KatilimFormu/1034/13348 bağlantısı üzerinden kayıt olup katılım bedellerinin yatırılmış olması gerekmektedir.

Ziyarete ilişkin bilgiler:

• Ziyaretimiz kişi başı DEİK üyesi firma/kurum temsilcinin katılım bedeli 5700 TL, DEİK üyesi olmayan firma/kurum temsilcinin katılım bedeli 7125 TL'dir.

• Katılım bedeline, bir gece Sheraton Otel'de konaklama, IST-Kuveyt, Kuveyt-IST uçak bileti, Kuveyt'teki programımız kapsamında gerçekleştirilecek transferler, yemekler, tercüman hizmeti, toplantı girişleri dahildir.

• Ziyarete ilişkin detaylı bilgi için Aziz Toprak (atoprak@deik.org.tr, 0212 339 50 29) ve Muhammed Ammash (mammash@deik.org.tr, 0212 339 50 43) ile iletişim kurabilirsiniz.

 

https://www.deik.org.tr/etkinlikler-turkiye-kuveyt-is-forumu-kuveyt

İlgili Görseller
© 2019 All rights Reserved. ARTIAD - Bu site Aidango STK ERP'si ile hazırlanmıştır.